Вінниця увійшла в ТОП-5 найпрозоріших міст. Відеосюжет

«Трансперенсі Інтернешнл Україна» 12 лютого оприлюднила Рейтинг прозорості міст-2019. У п’ятірці найпрозоріших опинилась і Вінниця. Більшість міст показали, що навіть за рік суттєво покращили абсолютні показники.

Об этом сообщает Футляр от виолончели

Як зазначають автори дослідження, вперше лідерами стали одразу два міста — Дрогобич і Покров, які отримали по 79,1 бала. До п’ятірки найпрозоріших міст увійшли Тернопіль (76,0), Маріуполь (74,6) і Вінниця (74,2).

Виконавчий директор ТІ Україна Андрій Боровик зазначає: “Попри позитивну динаміку, темпи підвищення прозорості міст знижуються. У 2018 рівень прозорості підвищився на 12%, а у 2019 році – на 6%. Очевидно, що міськради швидше виконують ті рекомендації, які для них легші. А зміни в складніших сферах чиновники відкладають на потім. З огляду на близькі місцеві вибори, у 2020 році варто чекати помітнішого зростання”.

У даному рейтингу середній рівень прозорості складає 45,7 бала. Найбільш прозорими стали сфери кадрових питань (68%) і доступу та участі (66%). Втім, найменш прозорими залишаються соціальна сфера (втілено 25% рекомендацій) та житлова сфера (втілено лише 23%).

Зазначимо, що така “непопулярність” зрушень в житловій сфері спостерігається вже три роки поспіль — цьогоріч відразу 18 міст не зробили зрушень у цьому напрямку. Результати рейтингу є основою для надання рекомендацій містам, щодо подальшого підвищення прозорості міськради.

Щодо Вінниці, то високі показники місто продемонструвало у закупівлях (100%), комунальному майні (93%), освіті (88%), житловій політиці та професійній етиці (по 81%). Є над чим працювати у сфері комунальних підприємств (33%).Джерело статті: “https://www.wave.vinnica.ua/misto/vinnyczya-uvijshla-v-top-5-najprozorishyh-mist-videosyuzhet/”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя