Моя роль – це бути каталізатором, який розкриває потенціал людей, – голова Решетилівської ОТГ


У 2018 році Оксана Дядюнова стала виконуючою обов’язки голови Решетилівської громади. Вона була одноголосно обраною її колегами-депутатами, коли попередній голова пішов із посади через причини, пов’язані із станом здоров’я. Об этом сообщает news-express.in.ua со ссылкой на СМИ.

Лідерство вдається їй якось само собою. Вона розмовляє енергійно, динамічно і з певним природним авторитетом, але, можливо, найбільш визначальним є саме її бачення керівництва. Впродовж багатьох років в Україні панувала система врядування зверху вниз. Проте, Оксана Дядюнова твердо вірить у підхід знизу вверх, який ставить мешканців на перше місце, повідомляють у прес-центрі ініціативи “Децентралізація”.

Вона вважає, що процес децентралізації найкраще працює, коли йдеться про визначення пріоритетів витрат. Цю думку підтримує також Полтавський Центр розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою», який підтримує об’єднані територіальні громади не лише у розбудові їх спроможності для роботи з новими повноваженнями, але й у підвищенні прозорості місцевої політики для громадян. Належне управління фінансами в поєднанні з добре продуманим управлінням проєктами також є ключовим серед заходів підтримки співробітників і виборних посадових осіб.

З бюджетом у 90 млн грн і з населенням у понад 11 тис. людей, громада має значні повноваження.

«Люди, які живуть в громаді, можуть краще вирішити, як там треба витрачати гроші», – переконана вона.

Місцеве підприємство із виробництва вишивки – ремесла, яким ця територія славиться на всю Україну, забезпечує робочі місця для близько 100 людей, а маслозавод приносить значні доходи в казну громади. В майбутньому додаткові доходи можуть надходити із оренди земель. З цією метою адміністрація наполегливо працює над детальним кадастром, щоб визначити наявні землі. Туризм також є одним і з пріоритетів – ліси та річки, що розкинулись в громаді, зможуть зацікавити більше любителів природи після облаштування велосипедних доріжок та стежин для прогулянок.

Це частково про її переконання в цілому – люди повинні діяти. «Як голова громади, я можу приймати рішення з моєю командою, але саме люди виходять і як волонтери прибирають берегові пляжі вздовж річок». На її думку, роль голови громади –бути, каталізатором, який мотивує людей робити щось самим, як вона сама зробила, коли в Алчевську відкрила свою крамницю дитячої літератури.

Як результат, Решетилівська об’єднана територіальна громада виділяється своїми інноваціями. Коли пані Дядюнову тільки обрали, в її окрузі не було жодного ігрового майданчика. Зараз тут їх аж два, а третій будується. Вони також створили автобусний маршрут для встановлення сполучення між усіма селами. Деякі з них знаходяться на відстані майже у 20 кілометрів від лікарні, що ускладнює доступ до медичної допомоги. Тепер між ними є сполучення. Вони також встановили 12 відеокамер в місті, дані з яких люди можуть переглядати за допомогою своїх мобільних телефонів. Як наслідок, ходити, наприклад, з дитячого садочка, стало безпечніше.

Переваги жінок порівняно із чоловіками

Жінки дуже добре підходять для місцевої політики, вважає вона.

«Як матері та берегині, жінки переймаються проблемами інших людей як власними і працюють, щоб допомогти один одному», – говорить мама двох дітей. Цей тип співпереживання є ключем: «У місцевій політиці ви ближче до людей, ви можете постійно їх розуміти, і це мотивує вас вирішувати їхні проблеми».

Щодня велика частина її роботи вимагає спілкування та переговорів – навичок, в яких жінки мають природну перевагу, вважає вона. Подібно до того, як жінки схильні до побудови консенсусу в сім’ї, вони роблять те ж саме в громаді. Проте, це не означає, що жінки достатньо представлені в органах місцевого самоврядування.

«Моя порада жінкам – бути більш впевненими в собі і більше долучатись до того, що потрібно громаді».

Сюди також належить підвищення обізнаності щодо проблем навколишнього середовища та більш організоване поводження з відходами.

«У 2018 році я відвідала Норвегію, це було настільки натхненно. В наступному році ми плануємо передати управління відходами до сфери повноважень муніципального врядування, збільшивши теперішню кількість пунктів збору сміття в усій громаді. Я знаю, що попереду ще довгий шлях, але я також знаю, що в нас все вийде».

Вона планує балотуватись на наступних виборах, оскільки вона любить свою роботу.

«Коли я відкриваю очі вранці, – каже вона, – я хочу вже якомога швидше почати працювати».

Довідково. Оксана Дядюнова переїхала до Решетилівки у 2015 році. Пані Дядюнова, яка є просто втіленням енергії, є також новенькою у політиці. Перед від’їздом з Алчевська, великого промислового центру Луганської області, вона була підприємницею, керувала власною справою – продавала дитячі книги та іграшки. Війна змінила її, зміцнивши почуття патріотизму, а разом із тим зросло й обурення через відчуття безпорадності. І так в ній народилась політикиня.

Політика і дитяча література мають більше спільного, ніж може здаватись. Саме її зацікавленість історіями людей стала ключем до її кар’єри в місцевому самоврядуванні. Вона розповідає, що коли вона в 2016 році балотувалась на посаду депутата до місцевої громади Полтавської області, люди сприйняли це із скептицизмом, і це було зрозуміло – вона була чужою для них. Вона обійшла околиці свого містечка, стукала у двері, розмовляла з мешканцями і слухала про їхні турботи. Вони, очевидно, оцінили її зусилля. Коли настав час виборів, вона отримала більшість з 88 голосів.

Допомогло також чітке розуміння потенційних переваг від децентралізації. У свій перший рік роботи в Решетилівці вона працювала в неурядовій організації, діяльність якої була спрямована на наданням допомоги селу з 7000 мешканцями в отриманні статусу міста, який у нього зараз є, за допомогою проведення громадських слухань та навчальних семінарів у громаді. Окрім нового статусу, громада, ставши міською, отримала б доступ до програм грантів від центрального уряду, що надало б змогу, зокрема, покращити ситуацію із ділянками для занять спортом. Для пані Дядюнової спорт має першочергове значення. Це не тільки здоров’я, це дає людям фокус.


Джерело статті: “https://np.pl.ua/2019/07/moia-rol-tse-buty-katalizatorom-iakyy-rozkryvaie-potentsial-liudey-holova-reshetylivs-koi-oth/”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя