Автокефалія для України: в УПЦ МП зробили категоричну заяву щодо участі в Об’єднавчому соборі

В УПЦ МП категорично заперечують участь в Об’єднавчому соборі

Участь Української православної церкви Московського патріархату в об’єднавчому соборі та створенні єдиної православної церкви в Україні під егідою Вселенського патріархату неможлива. Об этом сообщает ternopoliany.in.ua со ссылкой на СМИ.

Про це заявив архієпископ Ніжинський УПЦ МП Климент, пише ТСН.

Архієпископ вважає, що "батьками цього так званого собору" є представники УПЦ КП і УАПЦ, а вони, за його словами, є "розкольниками".

Також Климент стверджує, що визнане Константинопольським патріархатом духовенство українських юрисдикцій "самі себе назвали священиками та єпископами".

Окрім того, у МП традиційно зазначають, що "патріарх Варфоломій, хоча й оголосив про зняття з Філарета анафеми, досі не перебуває з ним у євхаристійному спілкуванні".

Відтак архієпископ "категорично відкинув" можливість участі структури РПЦ в Україні в об’єднавчому соборі.

Нагадаємо, 11 жовтня синод Вселенського патріархату у Стамбулі ухвалив рішення щодо надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві. На засіданні Синоду також було ухвалене рішення про зняття анафеми з партріарха УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія та визнання їх канонічними.

Після цього Російська православна церква у Мінську зібрала Синод, за підсумками якого оголосила про припинення євхаристійного спілкування з Константинопольською церквою. Згодом Вселенський патріарх Варфоломій прокоментував реакцію Російської православної церкви на рішення Синоду надати автокефалію Українській православній церкві. Він заявив, що росіяни не мають вибору та їм доведеться погодитися з рішеннями Константинополя.

Історія православної церкви: дивіться відео


ЯК РОЗГОРТАЮТЬСЯ ПОДІЇ НАВКОЛО МАЙБУТНЬОГО ОБ’ЄДНАВЧОГО СОБОРУ ЩОДО УПЦ: ХРОНІКА
 • 3 лист 2018
  Автокефалія для України: Філарет розповів, де може пройти Об’єднавчий собор
 • 3 лист 2018
  Коли відбудеться Об’єднавчий собор: імовірна дата проведення
 • 2 лист 2018
  Чому українські церковники не можуть домовитися про зібрання Собору
 • 2 лист 2018
  Стало відомо, як називатиметься церква в Україні після об’єднання
 • 31 жовт 2018
  Кого із архієреїв УПЦ МП не пустять на об’єднавчий Собор: відомі деталі
 • 30 жовт 2018
  Як відбуватиметься об’єднання церков України: нелегкі кроки

Джерело статті: “http://24tv.ua/avtokefaliya_dlya_ukrayini_v_upts_mp_zrobili_kategorichnu_zayavu_shhodo_uchasti_v_obyednavchomu_sobori_n1058756”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя