Надання автокефалії вирішило проблему розколу в українському православ’ї, - єпископ Макаріос


Рішення щодо надання автокефалії Україні було найскладнішим для Вселенського Патріарха, з Томосом вже буде легше

Про це заявив помічник Вселенського Патріарха Варфоломія, Єпископ Макаріос Христопольський в інтерв’ю "Укрінформу". Об этом сообщает contribution.in.ua со ссылкой на СМИ.

Він зазначив, що найскладнішим було саме ухвалення рішення про автокефалію України, а Томос у цій ситуації вже є другим кроком, і це вже не так важко.

"Томос – це завершення даного рішення, іншими словами – "засвідчення". У потрібний час і Томос буде надано. Патріарх Варфоломій веде справу і зробить все в свій час", — наголосив Макаріос.

За його словами, кожна помісна церква пройшла свій власний шлях до отримання автокефалії від Константинопольської Матері-Церкви. У деяких випадках були такі самі труднощі, як і в Україні, деякі з цих труднощів були особливими і одиничними.

"Деякі говорять про легалізацію розколу, однак насправді йдеться про вирішення проблеми розколу відповідно до прикладів діянь Вселенських Соборів. Одна річ – це вирішення проблеми розколу і зовсім інша річ – легалізація. Ми б узаконили розкол, якби сказали Філарету і Макарію: "Ідіть в Православну Церкву і ми визнаємо вас як патріархів та архієпископа". Але було не так", — пояснив Макаріос.

Він додав, що Вселенський Патріархат вчинив згідно з Канонами і церковним правом. Не з політичних мотивів, а зі святою мудрістю.

"Результати, як ми бачимо, такі: Патріарху Варфоломію і Синоду вдалося об’єднати дві розкольницькі групи, відновити їх у канонічності без запитів з боку цих організацій щодо посад і почестей. Це чимало. Москва неодноразово намагалася вирішити це завдання у минулому, але їй це не вдалося", — підсумував Макаріос.

  • Нагадаємо, президент України Петро Порошенко дійшов згоди зі Вселенським патріархом Варфоломієм щодо єдиної помісної церкви та звернувся до Верховної Ради за підтримкою ідеї створення єдиної автокефальної церкви в Україні. УПЦ КП та УАПЦ передали Порошенку звернення до Константинопольского патріарха щодо автокефальної церкви в Україні.
  • Верховна Рада підтримала постанову про підтримку звернення щодо створення автокефальної церкви в Україні. Після створення в Україні єдиної православної церкви УПЦ МП муситиме приєднатися або змінити назву.
  • 11 жовтня Вселенський патріархат підтвердив автокефалію Української церкви.
  • Київський Патріархат закликав ієрархів УАПЦ та залучених до процесу єднання ієрархів Московського Патріархату в Україні почати підготовку Надзвичайного Об’єднавчого Собору.

Джерело статті: “http://espreso.tv/news/2018/10/19/nadannya_avtokefaliyi_vyrishylo_problemu_rozkolu_v_ukrayinskomu_pravoslavyi_yepyskop_makarios”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя