Вимагання, пікети і скандали: Як бандити-рекетири об’єдналися під крилом партії «Справедливість»

Лідер нещодавно створеного громадсько-політичного руху «Справедливість» Валентин Наливайченко напевно навіть не здогадується, що у столичному регіоні його імям прикриваються відверті бандити і проводяться замовні протестні акції, які переслідують одну мету – комерційну.

У Києві та Київській області останнім часом громадські організації ростуть, як гриби. Більшість з нихспекулюють на темі демократичного суспільства, патріотизму і боротьби з корупцією для заробітку політичних дивідендів або матеріальних благ.

Саме таку тактику обрала для себе ГО «Стоп свавіллю». Організація називає себе борцями за чесне будівництво та доступ громадян до водних об’єктів столичного регіону. Та під голосною назвою насправді стоїть група людей з кримінальним минулим, які зробили з акцій протесту прибутковий бізнес. Молоді підкачені хлопці трощать паркани, інколи «для картинки» штовхаються з поліцією, а потім все дивним чином затихає.

Цікаво, що «активісти» пікетують виключно ласі об’єкти у столиці чи 30-кілометровій зоні навколо Києва. Воно й не дивно – за забудовами в елітних районах стоять серйозні гроші. При цьому на офіційній сторінці «Стоп свавіллю» в Facebook є тільки відео пікетів, але не публікуються жодні офіційні звернення чи інші документи, а також відповіді офіційних органів. По суті, українці навіть не знають результатів їх «бурхливої діяльності». Зламаний паркан в Козині – не показник боротьби із забудовою берегів Дніпра.

Заснували цю громадську організацію в кінці 2016 року люди, які зараз знаходяться у лавах партії «Справедливість» і всюди позиціонують себе як соратники Валентина Наливайченка. «Стоп свавіллю» не має офіційного телефону, хоча й зареєстрована у місті Києві за адресою вул. Стеценка, 19/81, офіс 18. Як з’ясували журналісти, це адреса масової реєстрації фіктивних фірм, в тому числі й сумнівної репутації.

Керує ГО «Стоп свавіллю» якийсь Сергій Северин -педагог-спортсмен, який ще недавно шукав роботу водієм по оголошеннях в Інтернеті. Одним з підписантів організації числиться Антон Козловський. Людина з таким іменем була ліквідатором скандальної київської фірми «АВС Ф’юче», яку очолював Андрій Півдня. Останнього в 2000-х роках ЗМІ охрестили членом ОЗУ «Рибка». Ще тоді писали, що йому вдалося рейдерськи захопити управління в ГО «Київський міський союз автомобілістів», щоб згодом «віджати» 40 га київської землі.

Ще одним підписантом є Ян Грабар – юрист штабу Київської обласної регіональної парторганізації партії «Рух Валентина Наливайченка «Справедливість». Він також керує «Київським міським союзом автомобілістів» і входить до адвокатського об’єднання «Український правовий альянс».

Але найбільш одіозною персоною серед засновників ГО «Стоп свавілля» є скандально відомий активіст Костянтин Бєдовой. Свого часу він був депутатом Києво-Святошинської районної ради, помічником на громадських засадах екс-регіонала Валерія Бондика і навіть нинішнього мера Києва Віталія Кличка. Після невдалої спроби пройти в парламент йому вдалося офіційно очолити регіональне відділення партії Наливайченка в Київській області.

У буремні дев’яності Костянтин Бєдовой був активним учасником бандитського руху, часто «тусив» з бригадними, при цьому умудрявся навіть виставляти у соцмережах старі фотознімки у компаніях відомиху кримінальних колах Києва людей. Всі його задекларовані посади є лише офіційними ширмами, що підтверджується помітними нестиковками біографічних даних з його практичною діяльністю.

Додамо до цього ще й деякі несподівані регалії Бєдового, які взагалі ніяк не стикуються ані з освітою, ані з кар’єрою. Костянтин Анатолійович – член Національного союзу журналістів України, член Об’єднання ветеранів розвідки України, член Київської обласної організації Федерації боксу України, адвокат, блогер, а відтепер ще й активний пікетувальник.

Про останні дві юридичні структури в офіційній трудовій біографії Бєдового можна стверджувати, що це ефемерні місця працевлаштування, які слугували лише для формального прикриття його реального промислу. Одне з таких – Адвокатське об’єднання «Сіваков та партнери».

Леонід Сіваков відомий тим, що, незважаючи на суспільну мораль, професійну етику та закони, займається адвокатською практикою у Господарському суді м. Києва, де суддею працює його дружина. Він навіть намагався засудити за наклеп газету «Юридична практика», яка оприлюднила цей факт, натякнувши на те, що цей «сімейний підряд» не дуже в’яжеться із антикорупційними запобіжниками у законодавстві.

Крім того, Леонід Сіваков брав участь у рейдерському захопленні НАК «Надра України» у 2005 році на стороні екс-голови правління Петра Демченка, який тоді лобіював інтереси британської компанії «RegalPetroleumCorporationLtd.» у тяжбі з державним підприємством за право експлуатації газових свердловин. Як тоді зазначалося у ЗМІ, втрати держави від передачі свердловин іноземній компанії могли обраховуватися у сотні мільйонів доларів.

Однак, попри те, що близький по духу товариш Костянтина Бєдового згодився офіційно працевлаштувати його у своєму, існуючому тільки на папері, адвокатському об’єднанні «Сіваков та партнери», їхні політичні шляхи розійшлися – Сіваков пішов у Радикальну партію Ляшка, а Бєдовой, як писалося вище, втерся у довіру до Валентина Наливайченка.

Останнім часом помітним напрямком діяльності Кості Бєдового стає його дедалі завзятіша активність як Інтернет-блогера, коментатора та активіста у соціальних мережах. Зазвичай Бєдовой бореться у мережі лише з тими, хто йому не до вподоби, або хто критикує його близьких друзів. Але Інтернет-активність йому потрібна щоб імітувати політичну діяльність і не викликати підозр у свого партійного шефа, в той час як періодично організовані ним акції протесту є банальним вимаганням коштів із столичних забудовників і перетворилися на спосіб постійного заробітку.

Про зв’язок ГО «Стоп свавіллю» і руху Наливайченка свідчать численні публікації про спільні акції протесту молодиків Бєдового і Федоренка.

Навіть «дружні» ГО, які сидять на тому самому хлібі та спеціалізуються на рейдерстві та вимаганнях, визнають «авторитет» Бєдового. Ось один із коментарів таких активістів:

«Во время акции «Київського віче»против земельных махинаций на Печерске как руководитель общественной организации «Громадський нагляд», я поддержал киевских активистов. Тем более, что на акции присутствовали крепкие ребята из Киевского областного отделения общественно-политического движения «Справедливість» – с ними выступать против мафии как-то спокойнее (Косте Бедовому за это отдельное спасибо)».

Показові слова… Цікаво лише, чи в курсі Валентин Наливайченко, що його політичний імідж використовують ділки для особистого збагачення, а в лавах партії «Справедливість» групуються бандити і кримінальні елементи..?

ТОП новости

Вход

Меню пользователя