На скільки зросте вартість гарячої води та опалення через нові тарифи на газ

В Україні з 1 травня буде встановлена єдина ціна на газ для населення.

Для домогосподарств з газовими колонками та газовими плитами тариф знизився з 7,2 грн до 6,9 грн за 1 куб. м. А тим споживачам, які використовували газ для опланення, сплачувати за паливо доведеться майже вдвічі більше. Зазначимо, минулого опалювального сезону діяла пільгова ціна в 3,6 грн за один кубометр палива при використанні 1200 куб.м газу з 1 жовтня до 31 березня. Однак, наступної зими ціни будуть рівні для всіх.

Проте більше доведеться сплачувати за комунальні послуги і споживачам, які мешкають у багатоповерхівках. Експерти зазначають, що через нові тарифи на газ подррожчає централізоване гаряче водопостачання та опалення.

За інформацією «Сегодня»

Директор енергопрограм Центру світової економіки і міжнародних відносин НАНУ Валентин Землянський переконаний, що 1 куб. м гарячої води буде коштувати приблизно 76-85 грн (на сьогодні 38-42 грн), а обігрів житла за нормами — 30-32 грн за 1 кв. м замість 16 грн (вартість опалення у Києві в опалювальний сезон 2015-16 рр.).

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман припустив, що вартість газу не буде змінюватися, однак спеціалісти зазначають, що стабільна ціна газу можлива лише за відсутності девальвації гривні і підвищення світових цін на газ, яка прив’язана до ціни на нафту, що наразі дорожчає. Тому не виключено, що нинішні високі тарифи будуть зростати.


Источник: “http://domik.ua/novosti/na-skilki-zroste-vartist-garyachoyi-vodi-ta-opalennya-cherez-novi-tarifi-na-gaz-n245809.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя